::: Strona główna ::: KP BrzyskoRol ::: Młodzież - 2015/2016 ::: Zaloguj ::: Rejestracja ::: Redakcja ::: Galeria 19.11.2017
Jun. starsi: Zawisza II Bydgoszcz - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 3:1 (1:1)

Juniorzy starsi polegli w Bydgoszczy

W meczu 4. kolejki klasy okręgowej, juniorzy starsi Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko przegrali w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą II Gala Meble 3:1 (1:1).

Juniorzy starsi;
Zawisza II Gala Meble Bydg. - Brzysko-Rol Brzysk. 3:1 (1:1)

Bramka dla Brzysko-Rolu: Maciej Szwajka (28)

Brzysko-Rol:
Paweł Oesterreich - Piotr Łuczak, Dawid Kręgowski, Maciej Majchrzak - Patryk Kurowski, Mateusz Sójka, Adam Korga, Mateusz Rachubiński, Marcin Malicki (Damian Łuczak) - Daniel Imbiorowski, Maciej Szwajka

W swoim kolejnym meczu nasi juniorzy starsi przegrali w Bydgoszczy chyba tylko dlatego ... że, nie wierzyli we własne umiejętności i nieco wystraszyli się rywala. Początek meczu chaotyczny w wykonaniu Brzysko-Rolu. Zawisza II już w 9 minucie objął prowadzenie po błędzie Pawła Oesterreich, który niepotrzebnie wybiegał z bramki w sytuacji, gdy przy rywalu był obrońca i został przelobowany. Nasz golkiper zrehabilitował się jednak w ciągu kilku następnych minut, kiedy to dwukrotnie skutecznie interweniował zapobiegając utracie kolejnych bramek. Goście dopiero "ocknęli" się ok. 20 minuty. Najpierw minimalnie chybił aktywny i jak zawsze waleczny Maciej Szwajka. Po chwili z 30 metrów kropnął Patryk Kurowski, lecz bramkarz nie dał się pokonać. Po chwili, po dalekim wyrzucie z autu przez Kurowskiego, głową uderza Szwajka, jednak tym razem słupek ratuje bydgoszczan. Wyrównanie padło w 28 minucie. Patryk Kurowski, kapitalnym, 40-to metrowym podaniem uruchomił Macieja Szwajkę, ten uciekł obrońcom i przytomnym lobem doprowadził do wyrównania. W 35 i 36 minucie blisko szczęścia byli gospodarze, ale piłka dwukrotnie minęła naszą bramkę. W 44 minucie do siatki z rzutu wolnego trafił Patryk Kurowski, jednak był to rzut wolny pośredni i sędzia słusznie nie uznał bramki.
Po zmianie stron goście jakby opadli z sił. W 47 minucie piłkę z linii bramkowej wybił Maciej Majchrzak. W odpowiedzi w 51 minucie nad poprzeczką z 35 metrów uderzał Kurowski. Kilka minut później Zawisza nie wykorzystał 100% okazji na zdobycie gola, kiedy to jeden z napastników nie trafił z 8 metrów do pustej bramki. 60 sekund później w sytuacji sam na sam broni Oesterreich. W 66 minucie jednak było 2:1. Błąd naszych obrońców z zimną krwią wykorzystał przeciwnik precyzyjnie strzelając z 16 metrów. W 71 minucie groźnie strzelał Patryk Kurowski, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Wynik meczu ustalony został w 78 minucie meczu, kiedy to jeden z zawiszan ośmieszył naszych obrońców i pewnym strzałem z 10 metrów pokonał bezradnego Pawła Oesterreicha.

Jun. starsi: Spójnia Białe Błota - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 1:6 (0:3)

Pogrom w Białych Błotach

W meczu 3. kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej juniorów starszych, Brzysko-Rol pewnie pokonał w Białych Błotach miejscową Spójnię 1:6 (0:3).

Juniorzy starsi:
Spójnia Białe Bł. - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 1:6 (0:3)

1:6 Mikołaj Zybert (83-karny)

Bartosz Hak (65 Paweł Oesterreich) - Marcin Grochowski, Dawid Kręgowski, Marcin Malicki (30 Mateusz Sójka) - Maciej Majchrzak, Mateusz Rachubiński, Patryk Kurowski, Mariusz Brzykcy, Daniel Imbiorowski (60 Michał Mikulski) - Maciej Szwajka, Piotr Łuczak (Damian Łuczak)

Od początku zdecydowana przewaga należała do przyjezdnych. Po 6 minutach powinno być już 0:3, lecz w 3 i 4 minucie doskonałych okazji nie wykorzystał Maciej Szwajka a 120 sekund później z 10 metrów fatalnie spudłował Daniel Imbiorowski. Pierwszy gol padł w 19 minucie. Rzut wolny z 20 metrów silnym uderzeniem na bramkę zamienił Patryk Kurowski. W 24 minucie groźne uderzenie Macieja Szwajki pięknie broni golkiper Spójni. Po pół godzinie gry do siatki piłkę skierował Daniel Imbiorowski, jednak był na pozycji spalonej i arbiter bramki nie uznał. Chwilę później, po rozegraniu rzutu wolnego, minimalnie nad poprzeczką z 30 metrów huknął Marcin Grochowski. W 38 minucie Patryk Kurowski świetnie wypuścił sam na sam Macieja Szwajkę, ale ten próbując przelobować bramkarza przestrzelił. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Chwilę później Kurowski ponownie wypuszcza Szwajkę i tym razem piłka po strzale tego ostatniego ląduje w siatce. Po chwili pierwszy strzał oddają miejscowi i ... słupek ratuje podopiecznych trenera Nowaka przed stratą kontaktowego gola. W 45 minucie jednak kopia sytuacji z 40 minuty - Kurowski do Szwajki - i do przerwy Brzysko-Rol prowadzi 0:3.
Początek 2. odsłony to nadal szturm gości. Już w 46 minucie z ponad 30 metrów minimalnie przestrzelił Patryk Kurowski. Kilka minut później najlepszy na boisku Kurowski ośmieszył kilku rywali i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. 0:4. W 60 minucie doskonałą szansę zmarnował Daniel Imbiorowski, który nie wykorzystał dośrodkowania Patryka Kurowskiego. Po chwili jednak Kurowski 40 metrowym podaniem uruchamia Macieja Szwajkę, ten ucieka wolniejszym od siebie obrońcom i strzałem w długi róg z 16 metrów podwyższa na 0:5 kompletując jednocześnie hat-tricka. To jednak młodemu napastnikowi nie wystarczyło i w 68 minucie pięknym uderzeniem z 30 metrów w długi róg zdobył swojego 4 gola w meczu i przyjezdni prowadzili w tym momencie 0:6. Po tym golu nasi młodzi piłkarze oddali zdecydowanie pole rywalom, którzy ambitnie walczyli o zdobycie choćby honorowego gola. W 80 minucie Brzysko-Rol uratował Paweł Oesterreich broniąc w sytuacji sam na sam. 7 minut przed końcem przeciwnika w polu karnym sfaulował Maciej Majchrzak i sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Mikołaj Zybert ustalając wynik spotkania na 1:6 dla przyjezdnych.

Zdjęcia z meczu

Jun. starsi: Brzysko-Rol Brzyskorzystewko - Polonia Bydgoszcz 3:1 (2:0)

Wygrana juniorów starszych

W meczu 2. kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej juniorów starszych, Brzysko-Rol Brzyskorzystewko pokonał na własnym boisku Polonię Bydgoszcz 3:1 (2:0).

Brzysko-Rol Brzyskorzystewko - Polonia Bydgoszcz 3:1 (2:0)

1:0 Wojciech Wnęk (16-karny)
2:0 Maciej Szwajka (43)
2:1 Bartosz Pawlak (71)
3:1 Dawid Kręgowski (87)

Paweł Oesterreich - Marcin Grochowski, Marcin Malicki, Dawid Kręgowski - Maciej Majchrzak, Piotr Łuczak, Mateusz Rachubiński (75 Mateusz Sójka), Wojciech Wnęk, Michał Mikulski (46 Daniel Imbiorowski, 85 Daniel Łuczak) - Maciej Szwajka, Mariusz Brzykcy (55 Adam Korga)

Pierwsza odsłona meczu to przewaga miejscowych, którzy nie przestraszyli się teoretycznie silniejszego rywala. Szczególnie we znaki polonistom dawali się zadziorni i ambitnie grający napastnicy Brzysko-Rolu - Maciej Szwajka oraz Mariusz Brzykcy. W 15 minucie ten drugi po ograniu kilku rywali sfaulowany został w szesnastce przyjezdnych i arbiter bez wahania wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Wojtek Wnęk. Drugi gol padł w 43 minucie. Po rzucie rożnym piłkę w polu karnym wywalczył Maciej Szwajka i z 10 metrów, silnym uderzeniem w okienko, nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.
Druga odsłona to metamorfoza bydgoszczan, którzy praktycznie nie schodzili z połowy podopiecznych trenera Nowaka. Jednak defensywa Brzysko-Rolu, a w szczególności mądra i rozsądna gra Marcina Grochowskiego i Wojtka Wnęka oraz ambitna walka pozostałych graczy, sprawiała, że goście nie wiele mogli zdziałać. Jednak w 71 minucie padł gol kontaktowy po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego Bartosza Pawlaka. W przeciągu kilkunastu minut Polonia bliska była wyrównania, lecz bądź piłka mijała światło bramki, bądź Paweł Oesterreich pewnie bronił. W 87 minucie Brzysko-Rol wyprowadził kontrę i po oddaniu jedynego celnego strzału w 2. połowie, Dawid Kręgowski umieścił piłkę w siatce ustalając wynik meczu na 3:1 dla Brzysko-Rolu.

Szubinianka Szubin - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 2:2 (2:1)

Bez 3 "oczek" na własne życzenie!!!

W meczu 7. kolejki klasy okręgowej, Szubinianka Szubin zremisowała na własnym boisku z Brzysko-Rolem Brzyskorzystewko 2:2 (2:1).

1:0 Radosław Bojas (8)
1:1 Łukasz Janicki (9)
2:1 Jakub Cegiełka (12-wolny)
2:2 Tomasz Witkowski (57)

Tomasz Plaskaty - Tomasz Konowalski, Jakub Antczak, Karol Klucz, Jarosław Sztanga - Tomasz Witkowski, Łukasz Janicki, Jacek Klimkiewicz, Tomasz Szpechciński - Tomasz Krysiński (76 Piotr Rutkowski), Jarosław Milejczak (70 Maciej Lewicki)

żk: Klucz

Tylko w sobie wiadomy sposób piłkarze Brzysko-Rolu nie zdołali wywieźć z Szubina 3 punktów. Po przespanych pierwszych 20 minutach, kiedy to Szubinianka dwa razy cieszyła się z bramek, pozostała część meczu, a zwłaszcza jego 2. odsłona, to nawałnica w wykonaniu przyjezdnych. Czy zabrakło szczęścia??? Trudno o tym mówić, kiedy marnuje się blisko 10 znakomitych okazji do "dobicia" rywala!!!
Ale po kolei. Początek w wykonaniu Brzysko-Rolu fatalny. Liczne straty, brak komunikacji w defensywie i brak dyscypliny taktycznej spowodował, że skazana na pożarcie Szubinianka śmiało rozgrywała piłkę i co chwila prostopadłymi podaniami starała się zagrozić bramce Tomka Plaskatego. W 8 minucie piłkę w okolicach pola karnego gospodarzy w nonszalancki sposób stracił Tomek Krysiński, miejscowi wyprowadzili zabójczą kontrę i Radosław Bojas bez problemów trafił na 1:0. Riposta podopiecznych trenera Rafała Krygiera była jednak natychmiastowa. Prawą stroną popędził Jacek Klimkiewicz, dograł na 15 metr do Łukasza Janickiego a ten płaskim uderzeniem wyrównał. 1:1. Goście jednak nie wyciągnęli wniosków ze swoich błędów i w 12 minucie na 2:1 z rzutu wolnego trafił Jakub Cegiełka. Niestety, w tej sytuacji nie najlepiej zachował nasz golkiper. Po chwili niecelnie uderzał Tomek Krysiński. W 22 minucie powinno być 2:2, lecz Jarek Milejczak zamiast spokojnie umieścić piłkę w siatce trafił z 10 metrów wprost w golkipera szubinian. 3 minuty później, po kolejnej fatalniej stracie w środku pola, Tomek Plaskaty broni w sytuacji 1 na 1 ratując przyjezdnych. Nie minęło 120 sekund a potężna bomba Tomka Witkowskiego z 20 metrów zatrzymała się na poprzeczce. Konstrukcja bramki uratowała Szubiniankę również w 31 minucie po zamieszaniu w polu bramkowym. Chwilę przed końcowym gwizdkiem z 5 metrów głową w bramkarza, po dośrodkowaniu Łukasza Janickiego, trafił Jarek Milejczak. Do przerwy zatem 2:1.
Po zmianie stron dominował już tylko Brzysko-Rol, lecz piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. W 48 minucie po dośrodkowaniu Karola Klucza z rzutu wolnego głową minimalnie przestrzelił Tomek Krysiński. Po chwili kolejny "wolny" i bramkarz wyłapuje piłkę po uderzeniu Tomka Szpechcińskiego. Wyrównanie padło w 56 minucie. Piłkę w szesnastce rywala przejął Tomek Witkowski i pięknym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Szubinianki. 2:2. Tuż przed opuszczeniem boiska, w 70 minucie, silne uderzenie Tomka Krysińskiego minęło minimalnie spojenie słupka z poprzeczką. W 87 minucie z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Karol Klucz. Jednak najbardziej zaszokowała wszystkich przyjezdnych sytuacja z 92 minuty. Sędzia liniowy pokazał, ze piłkę z autu wznowić mieli miejscowi, lecz przytomne zachowanie "głównego", który prawidłowo pokazał, że to goście mają wznowić grę, sprawiło, że Brzysko-Rol wyszedł 3 na 1 z bramkarzem i Piotr Rutkowski, będąc kilka metrów przed bramką ... trafił wprost w nie wiedzącego w jaki sposób interweniować bramkarza Szubinianki!!! Po chwili sędzia zakończył mecz :(

Podsumowując. Kompletnie przespaliśmy początek meczu i znów na własne życzenie straciliśmy bramki, czemu spokojnie można było zapobiec. Dwoił się i troił w środku pola najlepszy na boisku Tomek Witkowski, lecz indolencja strzelecka naszych napastników trwa!!! Nie można stwarzać sobie tylu okazji, którymi nie jeden zespół obdzieliłby kilka spotkań i nie wygrywać z zespołem, który przez drugie 45 minut jest bez sił i jedynie się broni sporadycznie próbując kontrować. Plusem spotkania była postawa młodego Jacka Klimkiewicza, który świetnie zastępuje na boku pomocy Patryka Kurowskiego.
Za tydzień kolejne derby. Rywalem znów teoretycznie słabsza Noteć Łabiszyn. Jednak teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką, o czym dobitnie przekonaliśmy się w Szubinie, kiedy zwycięstwo mieliśmy na wyciągnięcie ręki.

Jun. młodsi: Orzeł Kcynia - Brzysko-Rol 2:2

Jun. młodsi: Orzeł Kcynia - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 2:2 (0:0)

Remis rzutem na taśmę

Remisem zakończył się mecz 2. kolejki klasy okręgowej naszych juniorów młodszych. Podopieczni trenera Krygiera po słabej grze rzutem na taśmę uratowali 1 punkt w Kcyni, remisując z miejscowym Orłem 2:2 (0:0).

Juniorzy młodsi:
Orzeł Kcynia - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 2:2 (0:0)

1:0 Adam Nowacki (56)
1:1 Krystian Imbiorowski (78)
2:1 Michał Nowak (79)
2:2 Mateusz Janasiński (80+2)

Tomasz Pankowski - Radosław Kużel, Daniel Kuś, Kacper Ćwikliński (41 Daniel Kowalik) - Piotr Kowalski, Krystian Imbiorowski, Mariusz Kasprowiak, Kamil Igła (60 Sylwester Wójcik), Patryk Sławski (51 Michał Sprutta) - Sławomir Jankowski, Mateusz Janasiński

Pierwsza połowa meczu naszych najmłodszych piłkarzy była kompletnie bez historii. Przez 40 minut oddano zaledwie 1 celny strzał, kiedy to w 15 minucie uderzał Mariusz Kasprowiak. Gospodarze nie potrafili przygotować sobie nawet dobrej sytuacji do oddana strzału. Brzysko-Rol jednak grał chaotycznie, bardzo bojaźliwie i zbyt często w głupi sposób tracili piłkę.
Druga połowa to odważniejsze ataki gospodarzy, którzy wykorzystywali niezdecydowanie i opieszałość rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po szkolnym błędzie obrońców, w 56 minucie, do siatki trafił nie niepokojony przez nikogo Adam Nowacki. Kilka minut później, po strzale z rzutu wolnego, mogło być 2:0, ale świetna interwencja Tomka Pankowskiego uratowała Brzysko-Rol. Goście dopiero w końcówce przyspieszyli i na 2 minuty przed upływem regulaminowych 80 minut w polu karnym przedarł się Krystian Imbiorowski i strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali. Nie był to jednak koniec emocji. Nie minęło bowiem 60 sekund a piłkę z siatki wyjmować musiał ponownie Pankowski. I gdy gospodarze cieszyli się już z 3 "oczek" indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Janasiński i uderzeniem tuż przy słupku z 15 metrów ustalił wynik meczu na 2:2.

Jun. starsi: Sparta Przysiersk - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 1:0 (0:0)

Minimalna przegrana juniorów starszych

Od porażki rozpoczęli sezon 2008/2009 juniorzy starsi Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko. Podopieczni trenera Janusza Nowaka przegrali w Przysiersku z miejscową Spartą 1:0 (0:0).

Sparta Przysiersk - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 1:0 (0:0)

1:0 Bogdan Mollus (56)

Bartosz Hak (46 Paweł Oesterreich) - Maciej Majchrzak, Mariusz Brzykcy, Dawid Kręgowski - Piotr Łuczak, Michał Mikulski, Mateusz Rachubiński, Daniel Imbiorowski (60 Adam Korga), Mateusz Sójka - Maciej Szwajka, Mateusz Brzozowski

Więcej informacji wkrótce.

Unifreeze Miesiączkowo - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Przegrana w Miesiączkowie

W swoim trzecim meczu kontrolnym, seniorzy Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko wysoko ulegli beniaminkowi V ligi gr. kujawsko-pomorskiej I - Unifreeze Miesiączkowo, aż 5:1.

Unifreeze Miesiączkowo - Brzysko-Rol Brzyskorzy. 5:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Bramka dla Brzysko-Rolu:Tomasz Krysiński (18-głową)

Tomasz Plaskaty - Tomasz Szpechciński, Tomasz Konowalski, Rafał Krygier, Marcin Grochowski (60 Maciej Kowalski) - Łukasz Janicki, Patryk Kurowski, Tomasz Witkowski, Paweł Janus (45 Dawid Imbiorowski) - Tomasz Krysiński, Jarosław Milejczak

Wygrana w drugim sparingu

Pewna wygrana w drugim sparingu

W drugim meczu kontrolnym podopieczni Rafała Krygiera, rozbili A-klasowy zespół LZS Jadowniki 10:4 (5:0)

Brzysko-Rol Brzyskorzystewko - LZS Jadowniki 10:4 (5:0)

Bramki dla Brzysko-Rolu: Jarosław Milejczak-4, Patryk Kurowski-3, Tomasz Krysiński-2, Łukasz Janicki-1

Bramki dla LZS-u Maciej Książkiewicz-3, Jezierski - rzut karny

Tomasz Plaskaty - Marcin Grochowski, Maciej Kowalski (80 Arkadiusz Pawlikowski), Tomasz Konowalski, Jarosław Sztanga - Łukasz Janicki, Tomasz Szpechciński, Patryk Kurowski (80 Rafał Krygier), Dawid Imbiorowski (75 Jarosław Milejczak) - Tomasz Krysiński, Jarosław Milejczak (65 Tomasz Witkowski)

W dziale Galeria FOTO znajdziecie fotki z ostatniego meczu pomiędzy Brzysko-Rolem a LZS-em Jadowniki.
Janicki zawodnikiem Brzysko-Rolu
Łukasz Janicki piłkarzem Brzysko-Rolu

Zarząd Klubu Piłkarskiego "Brzysko-Rol" Brzyskorzystewko definitywnie wykupił kartę Łukasza Janickiego z klubu LZS Jadowniki. Łukasz do tej pory występował na zasadzie wypożyczenia. W najbliższych dniach dojdzie do podpisania indywidualnej umowy z zawodnikiem.

Urodzony w 1986 r. Łukasz Janicki wcześniej występował w Szubiniance Szubin oraz Sparcie Słupy (gminna liga LZS). Ostatnim klubem w jakim występował był LZS Jadowniki (A klasa), gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem. W rudzie jesiennej sezonu 2007/2008 zdobył 4 bramki, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców drużyny z Jadownik.

Łukasz w Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko rozegrał wszystkie 14 spotkań w rundzie wiosennej sezonu 2007-2008. Strzelił 3 bramki, jak również wielokrotnie swoimi podaniami otwierał kolegom drogę do zdobycia gola .